سه شنبه، ۲۶ تیر، ۱۳۹۷ | Tuesday, 17 July , 2018

بررسی گزینه وزارت علوم یک ماهه شد/ علت تأخیر در «شانس رأی اعتماد» یا «فقدان گزینه جدی»؟

نسخه قابل پرینت کد خبر:27409
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۲
بررسی گزینه وزارت علوم یک ماهه شد/ علت تأخیر در «شانس رأی اعتماد» یا «فقدان گزینه جدی»؟

سخنگوی دولت گفت: هنوز به گزینه قطعی برای معرفی وزیر علوم پیشنهادی نرسیده ایم و در حال بررسی هستیم.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، دکتر نوبخت این خبر را در حالی به خبرنگاران در حاشیه دومین روز اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه‌ها ، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری اعلام کرد که نزدیک به یک ماه از رای اعتمای مجلس به ۱۶ وزیر کابینه می‌گذرد و البته گزینه پیشنهادی وزارت علوم از همان ابتدا در فهرست وزاری پیشنهادی قرار نگرفته بود.

معرفی نشدن وزیر علوم در فهرست اولیه پیشنهادی وزرا اگرچه نشان از حساسیت‌های بالای موجود در انتخاب وزیر علوم دارد که بخش اعظمی از آن متوجه نمایندگان مجلس است اما آیا توجه به میزان شانس رای اعتماد به گزینه پیشنهادی وزارت علوم، همه علت این تاخیر است یا دولت، خود گزینه جدی و پرقدرتی برای معرفی در دست ندارد؟

این پرسشی است که گزینه نهایی معرفی شده از سوی دولت، پاسخ آن را در آینده بخوبی خواهد داد اما می‌توان پیش‌بینی کرد که دست دولت برای انتخاب گزینه‌های قوی، چندان باز نیست و این درحالیست که اکنون نگاه همه دانشگاه‌ها و مراکز علمی به انتخاب دوخته شده است.

دکتر نوبخت در جمع خبرنگاران همچنین از افزایش ۱۹ درصدی بودجه آموزش عالی و علم و فناوری در سال جاری خبر داده است.

وی گفت: در سال جاری بالغ بر ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای حوزه آموزش عالی و علم و فناوری بودجه در نظر گرفتیم که این میزان در مقایسه با سال ۹۵ با رشد ۱۹ درصدی مواجه بوده است.

وی همچنین تاکید کرد: در سال ۹۵ بیش از ۶۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای دانشگاه‌ها و حوزه علم و فناوری در نظر گرفتیم که خوشبختانه تمامی این مبلغ به صورت صد در صد تخصیص پیدا کرد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *