دوشنبه، ۱ مرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 23 July , 2018

افزایش صندوق های پژوهش و فناوری کشور به ۱۸ صندوق

نسخه قابل پرینت کد خبر:27196
۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۱
افزایش صندوق های پژوهش و فناوری کشور به ۱۸ صندوق

با مصوبه بیست و یکمین جلسه کارگره صندوق‌های پژوهش و فناوری دو صندوق پژوهش و فناوری جدید در کشور ایجاد می‌شود تا تعداد صندوق‌های پژوهش و فناوری به ۱۸ صندوق د افزایش یابد.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر بهزاد سلطانی در حاشیه بیست و یکمین جلسه کارگره صندوق‌های پژوهش و فناوری با اشاره به ماهیت صندوق‌های پژوهش و فناوری افزود: پس از بررسی‌های زیاد ماهیت این صندوق به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی به تصویب رسید. بر این اساس صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند در صندوق‌های پژوهش و فناوری استان‌های مختلف و محروم مشارکت داشته باشد.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد:‌ بر این اساس، صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند بخشی از سرمایه‌های صندوق‌های پژوهش و فناوری را تامین کند و مابقی آن از سوی دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری تامین شود.

سلطانی با تاکید بر اینکه قرار نیست صندوق‌های پژوهش‌ و فناوری با بودجه‌های دولتی اداره شوند، اظهار داشت: بودجه خاصی از سوی نهادی‌هایی چون وزارت علوم برای این صندوق‌ها دیده نشده است.

به گفته وی، ۵۱ درصد اعتبارات صندوق‌های پژوهش‌و فناوری از سوی بخش خصوصی و ۴۹ درصد از سوی بخش دولتی تامین می‌شود.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه این صندوق‌ها در بسیاری از کشورها راه‌اندازی شده است، گفت: در فرانسه ۱۵۰ صندوق خطرپذیر ایجاد شده است تا بتوانند نیازهای مالی شرکت‌های نوپا را برطرف کنند.

به گفته وی، بهترین شیوه حمایت از شرکت‌های نوپا مشارکت صندوق‌های خطرپذیر است، چرا که این صندوق‌ها در سود و زیان شرکت‌ها شریک هستند، ضمن آنکه شرکت‌ها ملزم به ارائه ضمانت‌نامه نیستند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *