شنبه، ۴ آذر، ۱۳۹۶ | Saturday, 25 November , 2017

آغاز بیست و پنجمین سمینار شیمی آلی با رونمایی از ۴ دارو

کد خبر: 26242 نسخه قابل پرینت
۱۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۹:۰۴
آغاز بیست و پنجمین سمینار شیمی آلی با رونمایی از ۴ دارو

همزمان با آغاز برگزاری بیست و پنجمین سمینار شیمی آلی در دانشگاه علم و صنعت،‌ ۴ دارو در حاشیه این سیمنار رونمایی شدند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران سمینار سه‌روزه شیمی آلی با همکاری دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت و انجمن شیمی ایران، از امروز ۱۱ شهریور ماه در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز به کار کرده و تا ۱۳ شهریور ماه ادامه دارد.

“سوفوسوبیر” داروی ضد ویروس هپاتیت، “کلوپیدوگرل” داروی ضد لخته خون برای بیماران سکته قلبی و مغزی، “اتورواستاتین” داروی ضد چربی خون و “نیفدیپن” داروی ضد فشار خون از جمله این داروها هستند.

دکتر برخورداری، رییس دانشگاه علم و صنعت در این سمینار گفت: شیمی آلی با توجه به گستردگی این علم تاثیر زیادی در زندگی و کل دانش بشری، فناوری های جدید و دانش کاربردی دارد. مهم ترین هدف سمینار تبادل نظر بین دانشمندان، دانشجویان و پیشکسوتان این حوزه است.

در این سمینار از برخی دستاوردهای علمی جدید اساتید و پژوهشگران و صنعتگران از دانشگاه های مختلف کشور مانند روش‌های نوین و کارآمدتر تهیه مواد موثره دارویی، کاتالیزوهای جدید مورد نیاز واکنش های آلی مانند نانومواد گرافنی، چارچوب های جدید آلی فلزی، نانو کامپوزیت صدف و نانومواد مغناطیسی همچنین استفاده از آنها برای درمان بیماری های صعب العلاج مانند سرطان، حسگر تشخیص دیابت، مهندسی بافت، نانوکامپوزیت های نازک، چسبنده و سبک جاذب امواج رادار با پهنا و شدت جذب مناسب و … رونمایی می‌شوند.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan