سه شنبه، ۳۰ آبان، ۱۳۹۶ | Tuesday, 21 November , 2017

ربات چهره‌خوان ایرانی، ویلچر معلولان را هدایت می‌کند

کد خبر: 25301 نسخه قابل پرینت
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۲
ربات چهره‌خوان ایرانی، ویلچر معلولان را هدایت می‌کند
ربات تعاملگرای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، مقام اول مسابقات ربات‌های نمایشی و عنوان ویژه‌ترین ربات مجموعه مسابقات رباتیک شانزدهمین نمایشگاه الکامپ شیراز را به دست آورد.
به گزارش دیده‌بان علم ایران معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد واحد شیراز با ارائه گزارشی و معرفی توانمندی‌های مرکز رشد واحدهای فناور این واحد دانشگاهی در شانزدهمین نمایشگاه الکامپ شیراز، توضیحاتی درباره نتایج مسابقات رباتیک جانبی این نمایشگاه ارائه کرد.
دکتر محمد مهدی جباری گفت: در این دوره از مسابقات، ربات تعاملگرای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز توانست مقام اول مسابقات ربات های نمایشی و عنوان ویژه ترین ربات مجموعه مسابقات رباتیک شانزدهمین نمایشگاه الکامپ شیراز را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: این ربات با تلاش محمدرضا بهمنی، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد واحد شیراز و با حمایت حوزه معاونت پژوهش و فناوری این واحد دانشگاهی طراحی و ساخته شده است.

جباری تصریح کرد: این ربات به عنوان یک شبیه ساز حرکت ویلچر هوشمند عمل می‌کند که با استفاده از حرکات صورت فرد و پردازش تصاویر و تنها از طریق یک نرم افزار نصب شده بر روی موبایل، وضعیت نگاه و چرخش صورت بیمار را ثبت و مورد تحلیل قرار داده و سپس ویلچر هوشمند را به همان سمت حرکت می دهد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan