شنبه، ۴ آذر، ۱۳۹۶ | Saturday, 25 November , 2017

پشتیبانی از ۲۰۴ طرح تحقیقاتی جدید در صندوق حمایت از پژوهشگران تصویب شد

کد خبر: 25171 نسخه قابل پرینت
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۰
پشتیبانی از ۲۰۴ طرح تحقیقاتی جدید در صندوق حمایت از پژوهشگران تصویب شد

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه کمیته تخصصی خود به تازگی حمایت از ۲۰۴ طرح پژوهشی جدید را تصویب کرده تا این طرح‌ها به زودی وارد مرحله اجرایی شوند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران در آخرین جلسه کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی با حمایت از  ۴۲ طرح پژوهشی، ۱۲ طرح پسادکترا و ۱۴۹رساله دکترا  و در مجموع ۲۰۴  طرح موافقت شد تا زمینه برای فعالیت پژوهشگران کشور بیش از پیش فراهم شود.

از جمله دستاوردهای طرح های مذکور می توان به تعهد به چاپ  ۱۳۸ مقالهISI  در سطح Q1، ۱ مقاله ISI در سطح Q2، ۱۶۰ مقاله ISI، ۱۱ مقاله ISC، ۲ مقاله JCR، ۲۹ مقاله علمی پژوهشی، تالیف ۸ عنوان کتاب، ۱نرم افزار، ۱ مورد ساخت دستگاه، ۲ ثبت اختراع، ۲ مورد ساخت نمونه محصول، ۳ مورد تولید محصول آزمایشگاهی، ۲ دانش فنی و طراحی ۳ مدل مفهومی اشاره کرد.

این طرح ها به زودی وارد مرحله اجرایی‌سازی می‌شوند تا دستاورد آنها باعث ارتقای سطح علمی و دستیابی به فناوری برای کشور شود. در واقع کمیته تخصصی یکی از ارکان صندوق است که تصویب نهایی طرح های پژوهشی برای حمایت را انجام می‌دهد ، به این صورت که طرح های پژوهشی تایید شده در هر یک از ۱۳ کارگروه مختلف صندوق به کمیته تخصصی می رود تا در آنجا تصویب شود.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan