جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018

ساخت پهپاد داخلی با قابلیت پایش طولانی مناطق وسیع در شرایط توفانی

نسخه قابل پرینت کد خبر:25156
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۹
ساخت پهپاد داخلی با قابلیت پایش طولانی مناطق وسیع در شرایط توفانی
محققان یک شرکت دانش‌بنیان  موفق به ساخت پهپادی با قابلیت پایش یک منطقه وسیع از طریق فیلمبرداری طولانی و با کیفیت در شرایط جوی نامناسب و توفانی شدند.
به گزارش دیده‌بان علم ایران امیرآریا رمزگویان مدیرعامل شرکت دانش بنیان سازنده این پهپاد گفت: لزوم استفاده از ابزارهای صحیح طراحی سال‌هاست که در کلیه صنایع و حرفه‌های مختلف به اثبات رسیده است و صنعت هوافضا یکی از پیشروترین صنایع محسوب می شود.
وی ادامه داد: کاهش هزینه و زمان و افزایش ایمنی موضوعات مهمی هستند که صنعت هوافضا همواره با آنها دست به گریبان بوده است و متناسب با پیشرفت‌های به دست آمده در زمینه رایانه، ابزارهای مهمی طی ۳۰ سال اخیر در سیستم‌های بدون سرنشین به وفور مورد استفاده قرار گرفته‌اند که عبارتند از شبیه‌ساز پرواز، آزمایش نرم‌افزار و همین طور سخت‌افزار در حلقه شبیه‌ساز هستند.

رمزگویان درخصوص قسمت‌های مختلف یک پهباد گفت: به‌طور کلی سیستم هوایی بدون سرنشین متشکل از چهار قسمت شامل وسیله نقلیه، خلبان خودکار، ایستگاه زمینی و بار محموله است و هر کدام از این قسمت‌ها به تنهایی شامل بخش‌هایی از قبیل سخت‌افزار (بال و بدنه موتور، سنسورها، کامپیوتر پرواز، عملگرها)، نرم‌افزار (فرماندهی و کنترل هواپیما، فرماندهی و کنترل بار محموله، فرماندهی و کنترل آنتن) و سخت‌افزار (سخت‌افزار خلبان خودکار و ایستگاه زمینی) هستند.

این فناور تصریح کرد: پهباد ساخته شده توسط شرکت ما برای کارهایی مانند شناسایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و ویژگی بارز آن قابل اعتماد بودن آن است و مثلا در شرایط جوی نامناسب و وضعیت توفانی، به راحتی می‌تواند فیلمبرداری با کیفیت بالا و طولانی از یک محیط بزرگ داشته باشد و این قابلیت، برای کسی که می‌خواهد منطقه وسیعی را طی مدت طولانی پایش کند بسیار پرکاربرد است.

وی گفت: هزینه تمام شده این پهباد نسبت به مشابه داخلی و خارجی بسیار پایین و کیفیت ساخت و تولید آن بالاست به گونه‌ای که تأییدیه‌های مختلفی را دریافت کرده است.

رمزگویان با اشاره به این که این طرح با حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) به اجرا درآمده است،‌ تاکید کرد: اگر صندوق در زمینه بازاریابی و جلب اعتماد مشتریان برای سفارش دادن فعالیت کند، شرایط خیلی بهتر خواهد شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *