پنج شنبه، ۲۸ تیر، ۱۳۹۷ | Thursday, 19 July , 2018

استاد ایرانی، برنده مدال طلای خدمات برجسته به مهندسی معدن کانادا شد

نسخه قابل پرینت کد خبر:24304
۱۳ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۷
استاد ایرانی، برنده مدال طلای خدمات برجسته به مهندسی معدن کانادا شد

موسسه کانادایی معدن، متالورژی و نفت، مدال خدمات برجسته سال ۲۰۱۷ خود را به دکتر فرامرز حسنی، استاد ایرانی دانشگاه مک گیل اعطا کرد.

به گزارش خبرنگار دیده‌بان علم ایران، دکتر حسنی که تحصیلات مهندسی معدن خود را در دانشگاه ناتینگهام انگلستان به پایان برده از سال ۱۹۸۳ در دانشگاه مک گیل تدریس می کند و در حال حاضر استاد تمام مهندسی معدن و صاحب کرسی وبستر (Webster) دانشکده مهندسی معدن و صنایع معدنی آن دانشگاه است. 

او استاد تمام معدن و صاحب کرسی وبستر دپارتمان مهندسی معدن دانشگاه مک گیل است.

زمینه تحقیقاتی برنده ایرانی مدال طلای خدمات شایسته موسسه کانادایی معدن، در مکانیک سنگ، معدن و انرژی و همچنین معادن زیرزمینی بوده است.دکتر حسنی، بنیانگذار و رییس شورای نوآوری معدنی کانادا است.

حسنی که سوابق زیادی در زمینه ارائه مشاوره به نهادهای دولتی و شرکتهای معدنی بین‌المللی دارد همچنین ارتباط نزدیکی با جامعه مهندسی معدن ایران دارد.

مشارکت در تدوین ۳۵۰ جلد کتاب، مقاله و گزارش، هدایت بیش از ۱۷۰ رساله دکتری و پایان نامه کارشناسی ارشد و ریاست کنفرانس های متعدد بین المللی از جمله کنگره جهانی معدن در سال ۲۰۱۳ و کنفرانس بین‌المللی معادن زیرزمینی در سالهای ۱۹۸۹ و ۲۰۰۷  بخش دیگری از سوابق علمی این عضو ۳۴ ساله موسسه کانادایی معدن، متالورژی و نفت (CIM) است.

انتهای پیام

 

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *