دوشنبه، ۲۵ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 16 July , 2018

تصویب کمک به ثبت بین‌المللی ۷ اختراع جدید در صندوق حمایت از پژوهشگران

نسخه قابل پرینت کد خبر:24177
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۹:۰۳
تصویب کمک به ثبت بین‌المللی ۷ اختراع جدید در صندوق حمایت از پژوهشگران

کارگروه ثبت اختراعات صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران به تازگی ثبت بین‌المللی ۷ اختراع را تصویب کرد تا این اختراعات به زودی برای ثبت بین‌المللی وارد مرحله اجرایی‌سازی شوند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در کارگروه ثبت اختراعات از ثبت بین المللی اختراعات حمایت می کند و بر اساس اعلام این صندوق در این راستا نیز تا کنون ۶۱ اختراع از پژوهشگران ایرانی ثبت بین المللی شده است.

در آخرین جلسه این کارگروه نیز از میان ۳۹ اختراع ارسال شده حمایت از ۷ اختراع برای ثبت بین المللی تصویب شد. همچنین ۱۱ اختراع برای داوری مجدد ارسال شدند.

از مزایای ثبت اختراع، عدم افشای نتایج با ارزش حاصل از تحقیقات شرکت های دانش بنیان و یا پایان نامه های دانشجویی در قالب مقاله، و کمک به تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی پژوهشگران و نخبگان علمی و صنعتی است. بنابراین از اواخر سال ۸۵ برنامه‌ریزی برای ایجاد فرآیندها و تهیه شیوه‌نامه‌های اجرایی لازم در خصوص نحوه حمایت و کمک به ثبت بین المللی اختراعات محققان، پژوهشگران و مخترعان کشور با ایجاد کارگروه ثبت اختراعات متشکل از اساتید مطلع و صاحب نظر در حوزه های مختلف مالکیت فکری آغاز شد.

انتهای پیام

 

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *