دوشنبه، ۲۵ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 16 July , 2018

«مرکز تحقیق و توسعه فناوری‌های مهندسی‌پزشکی» ایران و چین افتتاح شد

نسخه قابل پرینت کد خبر:23648
۰۳ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۲
«مرکز تحقیق و توسعه فناوری‌های مهندسی‌پزشکی» ایران و چین افتتاح شد

مرکز تحقیق و توسعه فناوری‌های مهندسی پزشکی مشترک ایران و چین با حضور هیات ایرانی و چینی در کشور چین افتتاح شد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران مرکز تحقیق و توسعه فناوری‌های مهندسی پزشکی مشترک ایران و چین با حضور هیات ایرانی به ریاست سعید سرکار رییس مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مسوولین مرکز توسعه فناوری مهندسی پزشکی سوژو ( SIBET انستیتو توسعه فناوری- مهندسی پزشکی سوژو) به نمایندگی از آکادمی علوم چین رسما افتتاح شد.


موافقت‌نامه تاسیس این مرکز در زمان سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به چین در آبان ماه ۹۵ و پیرو مذاکرات مشترک بین ریاست آکادمی علوم چین و سورنا ستاری به امضای طرفین رسیده بود.


این مرکز به عنوان پایگاه همکاری طرفین در حوزه مهندسی پزشکی و انجام تحقیقات مشترک بازار محور، تاسیس شده و ماموریت های مختلفی برای آن تعیین شده است که برخی از این ماموریت ها شامل انجام طرح های تحقیقاتی مشترک پایه در حوزه مهندسی پزشکی، تبادل دانشجو و محقق، برگزاری کارگاه های مشترک علمی و فناوری و توسعه محصولات مشترک می شود.


همچنین همکاری در بهره مندی از زیرساخت های دو کشور در راستای  انجام R&D محصولات جدید و همکاری در دریافت مجوزها و تاییدیه های متقابل در دو کشور در حوزه تجهیزات پزشکی برای ورود به بازار دو کشور ایران و چین و سایر کشورها نیز از دیگر ماموریت های تعیین شده برای این پایگاه مشترک است.

این مرکز به عنوان پایگاه مشترک در خدمت محققین و شرکت های دانش بنیان دو کشور در حوزه مهندسی پزشکی در راستای انجام ماموریت های فوق، فعالیت خواهد کرد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام خیلی خوشحال شدم از این اقدام مشترک ایا امکان همکاری با این مرکز وجود دارد.بنده تحصیلاتم در رشته مهندسی برق و کامپیوتر میباشد و تسلط بزبان انگلیسی هستم سعادت