دیده بان علم ایران

یکشنبه، ۲ مهر، ۱۳۹۶ | Sunday, 24 September , 2017

ملک‌زاده: وزارت بهداشت رکورددار اختصاص سهم یک درصدی پژوهش پس از انقلاب/افزایش سه برابری استناد به مقالات محققان ایرانی

کد خبر: 23005 نسخه قابل پرینت
۲۵ تیر ۱۳۹۶ | ۱۰:۴۱
ملک‌زاده: وزارت بهداشت رکورددار اختصاص سهم یک درصدی پژوهش پس از انقلاب/افزایش سه برابری استناد به مقالات محققان ایرانی

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اعلام این که طی دو سال و نیم گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان از بودجه وزارت بهداشت صرف تحقیقات شده است گفت:‌ وزارت بهداشت دولت یازدهم، تنها وزارتخانه‌ای است که سهم یک درصدی پژوهش از بودجه دستگاه‌های اجرایی را برای نخستین بار به طور کامل محقق کرد و رکورددار دستگاه‌های اجرایی پس از انقلاب شد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران دکتر رضا ملک‌زاده روز یکشنبه در همایش معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افزود: حدود ۳۰۰ میلیارد تومان نیز از بودجه دانشگاه های علوم پزشکی کشور در فعالیت های تحقیقاتی هزینه شده است.

وی  با بیان این که برای دستیابی به پیشرفت باید به امر تحقیقات توجه کنیم، اظهار کرد: طبق گزارش عملکرد تحقیقات و فناوری ارائه شده، تاکنون توانسته‌ایم بیشتر اهداف بالادستی را محقق کنیم که ارتقای کیفیت پژوهش‌ها یکی از این اهداف بود.

معاون تحقیقات و فناوری  وزیر بهداشت افزود: ارتقای کیفیت پژوهش‌ها در حالی محقق شد که چالش‌های زیادی در این زمینه داشتیم، اما با این وجود توانستیم به این امر دست یابیم. از سال ۹۲ تا کنون میزان استناد به مقالات محققان ایرانی سه برابر شده است که این موضوع می‌تواند در آینده کمک زیادی به کشور کند.

وی ادامه داد: همچنین بخش عمده‌ای از وقت و انرژی خود را در این دوره صرف توسعه زیرساخت‌های پژوهش کرده‌ایم که اثرات این اقدام در پنج سال آینده مشخص می‌شود.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت  اظهار کرد:‌ از طرفی ۲۵۰ میلیارد تومان از این یک درصد بودجه وزارت بهداشت صرف تحقیقات شد و نزدیک به ۳۰۰ میلیارد از بودجه یک درصد پژوهش دانشگاه‌های علوم پزشکی در بخش تحقیقات هزینه شد.

وی تاکید کرد:‌ صرف این هزینه‌ها در بخش تحقیقات می‌تواند کمک جدی به کشور کند تا با سرعت بیشتری به اهداف برسیم.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan