جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اعلام کرد:

افزایش ۳۷۰ درصدی ثبت اختراع در دانشگاه اصفهان طی سه سال گذشته

کد خبر: 2286 نسخه قابل پرینت
۰۳ تیر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۰
افزایش ۳۷۰ درصدی ثبت اختراع در دانشگاه اصفهان طی سه سال گذشته

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان از افزایش ۳۷۰ درصدی ثبت اختراعات این دانشگاه طی سه سال اخیر خبر داد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، امیر رحیمی اضافه کرد: ثبت اختراعات با مالکیت دانشگاه در سه ساله اخیر (۹۲ تا ۹۴) نسبت به مدت مشابه سه سال گذشته (۸۹ -۹۱ ) حدود ۳۷۰ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: سال گذشته ۳۶ اظهارنامه در اداره کل مالکیت صنعتی با مالکیت دانشگاه به ثبت رسید که تاکنون سند اختراع ۱۰ عنوان از این اختراعات دریافت شده و روند تکمیل و دریافت بقیه اختراعات در حال انجام است.

رحیمی افزود: تاکنون ۶۹ اختراع با مالکیت دانشگاه اصفهان در اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است که این آمار از اختراعات با مالکیت اعضای هیأت علمی و دانشجویان این دانشگاه جداست.

وی با بیان این که دانشگاه اصفهان سعی کرده است که در جهت ثبت و تولید اختراعات مورد نیاز کشور و تکمیل چرخه علم و فناوری گام بردارد، گفت: حرکت در مرزهای دانش برای رشد تولید علم و فناوری از جمله برنامه های راهبردی و کلان این دانشگاه در سال های اخیر بوده است.

دفتر مالکیت فکری دانشگاه اصفهان از سال ۱۳۸۹ فعالیت رسمی خود را در حوزه معاونت تحقیقات و فناوری شروع کرد و هدف آن حمایت از دارایی‌های فکری اشخاص حقیقی و حقوقی دانشگاه در سطح ملی و بین المللی و ارتباط علمی (ارزیابی ادعاها) با اداره ثبت اختراع کشور است.

دانشگاه اصفهان با ۷۰ سال قدمت بعنوان یکی از دانشگاه های جامع و برتر کشور دارای حدود ۱۵ هزار دانشجو و ۶۶۰ نفر عضو هیات علمی است.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan