چهارشنبه، ۴ مهر، ۱۳۹۷ | Wednesday, 26 September , 2018

افزایش ۷۴ درصدی خطر سکته مغزی «مادران مجرد» نسبت به سایر زنان

نسخه قابل پرینت کد خبر:2183
۰۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۶
افزایش ۷۴ درصدی خطر سکته مغزی «مادران مجرد» نسبت به سایر زنان

مطالعات جدید محققان نشان می‌دهد برخی از بیماری ها در مادران مجرد بیشتر از سایرین است و می‌تواند سلامت آنها را به شدت تهدید کند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران کارشناسان اعتقاد دارند زنانی که زندگی خانوادگی آنها دچار مشکل شده است و طلاق گرفته اند یا همسر خود را از دست داده اند و حال به عنوان یک مادر مجرد مجبور به نگهداری از کودکان هستند با افزایش ۴۰ درصدی سکته قلبی و ۷۴ درصدی سکته مغزی به نسبت سایر زنان که با همسر خود زندگی می کنند مواجه هستند.

متخصصان علت این مسأله را فشار مضاعف روحی و جسمی به مادر برای نگهداری از کودکان عنوان کرده اند که می تواند به شدت بر سلامتی آن ها اثر منفی گذاشته و سبب مرگ زودرس شود.

کارشناسان دانشگاه روتردام هلند این نتایج را با تحقیق بر روی بیش از ۱۱ هزار زن بدون همسر دارای فرزند در اتحادیه اروپا بدست آورده اند.

انجام وظایف مادرانه، کار در خارج از خانه، رفت و روب منزل و پرکردن خلاء نبودن پدر می تواند فشاری مضاعف به زنان بویژه در سنین میانسالی وارد کند و آنها را با خطر عدم رسیدگی به سلامت فردی و ابتلا به انواع بیماری های مزمن واگیر و غیر واگیر مواجه کند.

بر این اساس متخصصان به زوج ها توصیه می‌کنند چنانچه صاحب اولاد هستند بر سر مسائل کوچک که قابل حل و فصل است زندگی خانوادگی خود را خراب نکنند زیرا رشد و تربیت کودک به تنهایی توسط هریک از والدین می تواند بسیار سخت باشد.

در عین حال زنانی که به دلایل مختلف بدون شوهر هستند و شرایط ازدواج را ندارند باید توجه خاصی به حفظ سلامت خود داشته باشند و باید از کمک سایر اعضای خانواده برای تقسیم وظایف بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *