دیده بان علم ایران

شنبه، ۲۹ مهر، ۱۳۹۶ | Saturday, 21 October , 2017

طراحی مکانیسم تهیه انواع ترکیبات آلی در صنایع داروسازی توسط پژوهشگران کشور

کد خبر: 19427 نسخه قابل پرینت
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۲
طراحی مکانیسم تهیه انواع ترکیبات آلی در صنایع داروسازی توسط پژوهشگران کشور

محققان دانشگاه آزاد اسلامی موفق به بررسی مکانیسم جدیدی شده‌اند که به گفته آنها، در بسیاری از صنایع از قبیل صنایع داروسازی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و می‌تواند ایده‌های نوینی برای طراحی واکنش‌های پر‌اهمیت فراهم کند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، علیرضا آریا‌فر، پژوهشگر دانشگاه آزاد اسلامی درباره کاربردهای مکانیسم بررسی شده در رساله دکتری خود گفت: «این پروژه به بررسی مکانیسم جدیدی برای تهیه انواع ترکیبات آلی که توسط کاتالیزور طلا تسریع می‌شود، می‌پردازد.»

او ادامه داد: «تهیه این گونه‌ها در بسیاری از صنایع از قبیل صنایع داروسازی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. مکانیسم ارائه شده می‌تواند ایده‌های نوینی برای طراحی واکنش‌های پراهمیت فراهم کند.»

بر اساس خبری که وب‌سایت دانشگاه آزاد منتشر کرده است البته هیچ اشاره‌ای به جزئیان این مکانیسم نشده است و آریافر تنها به سابقه این مطالعه اشاره کرده و گفته است: این مقاله حاصل تحقیق امین حسین بگی، از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است که در ادامه از سوی دو دانشجوی کارشناسی‌ارشد دیگر شامل حسین قاری و یوسف خالدی تکمیل شده است.

آریافر افزود: این پروژه در آذر سال ۹۲ آغاز و در مهر سال ۹۵ تکمیل و منتشر شد.

به گفته وی، این مقاله با همکاری برجسته ترین محققان دنیا، پروفسور برایان یتس از دانشگاه تاسمانیا (استرالیا) و پروفسور استفان هشمی از دانشگاه هایدربرگ (آلمان) به اتمام رسیده است.»

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan