پنج شنبه، ۲ آذر، ۱۳۹۶ | Thursday, 23 November , 2017

حمایت صحا از طرح‌های برگزیده جشنواره بین‌المللی خوارزمی

کد خبر: 191 نسخه قابل پرینت
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۰
حمایت صحا از طرح‌های برگزیده جشنواره بین‌المللی خوارزمی

abdolvahedmirzazadehطرح‌های برگزیده بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی جهت دریافت تسهیلات در صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) پذیرش شدند.

رضا قربانی، سرپرست مدیریت فنی و امور اقتصادی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) با اشاره به برنامه ویژه صحا جهت حمایت از جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها گفت: پیرو مذاکرات و توافقات به عمل آمده با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی خوارزمی، صحا آمادگی خود را جهت حمایت از طرح‌های برگزیده جشنواره اعلام کرد.

وی افزود: خرید، انتقال، جذب و توسعه فناوری‌های پیشرفته، آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت، خدمات مهندسی و طراحی، طرح‌های تولیدی و خدماتی نیمه ساخت، صنعتی و انبوه، مطالعات و تحقیقات اعم از بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای، شرکت در مناقصات، همایش‌ها و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، ایجاد زمینه‌های لازم جهت اطلاع رسانی، تدوین، انباشت و اشاعه دانش فنی، گسترش همکاری‌های فنی و اقتصادی بین‌المللی و ارتقای صادرات و جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از جمله زمینه‌های حمایتی صحا به شمار می‌رود.

وی درباره چگونگی حمایت صحا از طرح‌های برگزیده جشنواره بین‌المللی خوارزمی تصریح کرد: چنانچه طرح‌های پذیرش شده در حوزه الکترونیک و زمینه‌های حمایتی صندوق باشند، به شرط توجیه فنی و اقتصادی می‌توانند از تسهیلات مالی تا سقف ۳۰ میلیارد ریالی با نرخ سود ترجیحی بین ۶ تا ۱۸ درصد بهره‌مند شوند.

سرپرست مدیریت فنی و امور اقتصادی صحا خاطرنشان کرد: همچنین مجریان این طرح‌ها چنانچه در اجرای قرارداد با سایر نهادها و خریداران طرح‌هایشان نیازمند ضمانت‌نامه باشند می‌توانند از خدمات صدور ضمانت‌نامه صحا استفاده کنند.

به گفته قربانی بر اساس آیین‌نامه تضمین برای معاملات دولتی، ضمانت‌های صادره توسط صحا معادل ضمانت‌نامه‌های بانکی و برای تمامی دستگاه‌های اجرایی معتبر است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan