جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

وزیر علوم: سه طرح تحقیقاتی ۳ میلیون یورویی با همکاری اتحادیه اروپا اجرا می‌شود

کد خبر: 1801 نسخه قابل پرینت
۲۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۱
وزیر علوم: سه طرح تحقیقاتی ۳ میلیون یورویی با همکاری اتحادیه اروپا اجرا می‌شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۱۴۱ طرح تحقیقاتی مشترک با مراکز علمی کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا، آلمان، فرانسه، اتریش و ترکیه اجرا شده و مقدمات اجرای سه طرح علمی تحقیقاتی بزرگ ۳ میلیون یورویی نیز با اتحادیه اروپا فراهم شده است.

به گزارش دیده‌بان علم ایران دکتر محمد فرهادی در جمع خبرنگاران در دانشگاه کاشان ، توسعه شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: بیش از چهار هزار شرکت دانش بنیان تاکنون متقاضی دریافت مجوز تاسیس بوده اند که ۲ هزار و ۲۰۰ مورد از این شرکت ها در پارک های علم و فناوری فعال شده اند.

وی با بیان این که تاسیس شرکت های دانش‌بنیان درون شهرها مانعی ندارد و طبق مصوبات دولت این شرکتها می توانند در محدوده شهرها فعالیت کنند، گفت: بر اساس ضوابط و مقررات، پارک های علم و فناوری از امکانات و زیر ساخت های موجود در پارک ها برخوردارند و از تسهیلات وام های کم بهره صندوق های پژوهش و فناوری می توانند استفاده کنند.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: ۱۶ صندوق پژوهش و فناوری در کشور وجود دارد که درون پارک های علم و فناوری مستقر هستند و از معافیت های مالیاتی برخوردارند.

فرهادی در ادامه سخنان خود یکی از مهم ترین اقدامات وزارت علوم را توجه به پژوهش و فناوری بیان کرد و گفت: حدود یک و یک دهم درصد از تولید ناخالص ملی در سال جاری برای حوزه پژوهش و فناوری در نظرگرفته شده که این رقم حدود ۲ برابر سال گذشته است.
وی همچنین از ایجاد پارک علم وفناوری دردانشگاه کاشان خبر داد و گفت: با توجه به استعدادها و قابلیت های شهرستان کاشان در زمینه صنایع اسانس، فرش و گلاب ، ایجاد پارک علم و فناوری در این دانشگاه در دستور کار وزارت علوم قرار می گیرد.

وزیرعلوم طرح آمایش آموزش عالی را ازاساسی ترین برنامه های وزارت علوم عنوان کرد و گفت: در این طرح بازنگری ۶۰۰ رشته تحصیلی که کاربردی است در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در سیاست های کلان علم و فناوری که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، تبدیل علم به ثروت با حفظ ارزش های اسلامی مد نظر است و معنای آن این است که باید آموزش، پژوهش، نوآوری و فناوری را در راستای تبدیل علم به ثروت و در جهت رفع نیازهای کشور به خدمت بگیریم.

فرهادی ارتباط بین آموزش و عمل ، دانشگاه با صنعت و حضور استادان در محیط های صنعتی،فراهم کردن فرصت های مطالعاتی در صنعت، گذراندن دوره های پسا دکترای داخلی صنعتی و توسعه دیپلماسی علمی و بین المللی را از دیگر برنامه های وزارت علوم در طرح آمایش عنوان کرد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan