پنج شنبه، ۲ آذر، ۱۳۹۶ | Thursday, 23 November , 2017

بانک اطلاعات محصولات دانش‌بنیان به ۴ زبان زنده دنیا راه‌اندازی می‌شود

کد خبر: 1534 نسخه قابل پرینت
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۱
بانک اطلاعات محصولات دانش‌بنیان به ۴ زبان زنده دنیا راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بزودی بانک اطلاعاتی محصولات صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار زبان زنده دنیا راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش دیده‌بان علم ایران روح‌الله استیری در نشست شرکتهای دانش‌‌بنیان حوزه صادرات که با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد، با ارائه گزارش مختصری از فعالیت معاونت امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی ریاست‌جمهوری در دو سال اخیر، اظهار کرد: برای تدوین برنامه در معاونت امور بین الملل ابتدا به این نکته توجه داشتیم که چه زیرساخت‌های قانونی وجود دارد و طبق این زیرساخت‌ها اقدام به تدوبن برنامه کردیم.

وی افزود: طی یک سال و نیم اخیر و توانمندسازی شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صادرات ، توسعه کریدور خدمات صادرات دانش‌بنیان در حال انجام است و تا پایان سال ۹۴ حدود ۷۳۶ درخواست از شرکت‌ها برای حضور در کریدور داشتیم که ۴۶۶ درخواست مورد تائید قرار گرفته و ۳۰۵ درخواست از حدود ۱۷۰ نیز خدمات دریافت کردند.

استیری، اعزام هیات‌ها به دیگر کشورها را از دیگر اقدامات معاونت امور بین‌الملل و تبادل فناوری عنوان کرد و گفت: در این زمینه هم اقداماتی برای پذیرش حضور دیگر کشورها در رویدادهای مهم ایران مثل ایران هلث و اینوتکس و نیز راه اندازی پاویون‌های مختلف ایران در دیگر کشورها مثل بیوتکنیکای آلمان، جیتکس (نمایشگاه تجهیزات پزشکی)، نمایشگاه نوا در روسیه و عرب لب را انجام دادیم و شرکت‌ها و هیات‌های ایرانی حضور خوبی در این نمایشگاه‌ها داشتند.

وی با اشاره به طراحی الگوی توسعه صادرات در معاونت امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، اظهار کرد: پشتیبان سازی، کیفی سازی و برندسازی از جمله نیازهایی بود که برای طراحی الگوی توسعه صادرات به آنها نیاز داشتیم و برای هر کدام از این حوزه‌ها اقدامات مختلفی در این دو سال صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل معاونت علمی ریاست جمهوری با مهم خواندن راه‌اندازی بانک اطلاعاتی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان،‌ گفت: به زودی بانک اطلاعاتی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار زبان زنده دنیا راه‌اندازی خواهد شد و تمامی این اطلاعات در این سایت قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan