جمعه، ۲۹ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 20 July , 2018

تولید نانوکامپوزیت بیوپلیمری تصفیه آب در کشور

نسخه قابل پرینت کد خبر:14575
۰۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۴
تولید نانوکامپوزیت بیوپلیمری تصفیه آب در کشور

محققان ایرانی، نانوکامپوزیت‌های بیوپلیمری جدیدی را ساختند که میزان حذف آلاینده‌ها از آب‌های آلوده را افزایش می‌دهد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، نسرین اروج زاده، مجری پروژه ساخت نانوکامپوزیت های جدید بیوپلیمری برای حذف آلاینده ها از آب‌های آلوده در توضیح این طرح اظهار کرد: در این پروژه حذف یون های سمی از آب با راندمان بالا هدف قرار گرفت که البته پیش از این نیز انجام شده اما در این طرح با استفاده از نانوکامپوزیت ها درصد حذف این یون‌ها افزایش یافته است.
وی ادامه داد: این طرح برای نخستین بار انجام شده و در مرحله ثبت اختراع هستیم در واقع با استفاده از جاذب های تصفیه کننده که همان نانو ذرات مغناطیسی هستند عمل تصفیه آب انجام می‌شود. نحوه کاربرد این مواد به این صورت است که با ریختن آنها در آب آلوده در مدت زمانی خاص آلودگی جذب و سپس با استفاده از فیلتراسیون ساده حذف انجام می‌شود همچنین چون این مواد نانو ذرات مغناطیسی دارند با هزینه پایین و استفاده از آهنربا نیز میتوان جداسازی را انجام داد.

عضو هیات علمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تصریح کرد: با توجه به اهمیت این موضوع محققان در دنیا همواره درصدد حذف یون های سمی از آبهای آلوده و افزایش درصد این حذف بودند و همچنان نیز این تحقیقات ادامه دارد. در این طرح استفاده از نانوذرات مغناطیس باعث اقتصادی شدن فرآیند حذف یون های سمی می شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *