شنبه، ۴ آذر، ۱۳۹۶ | Saturday, 25 November , 2017

حمایت از ثبت بین‌المللی ۴۰ اختراع ایرانی از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران

کد خبر: 14009 نسخه قابل پرینت
۲۰ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۲
حمایت از ثبت بین‌المللی ۴۰ اختراع ایرانی از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران

کارگروه ثبت اختراعات صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی، در آخرین جلسه خود، حمایت از  ۵ اختراع جدید ایرانی را از بین ۲۳ اختراع ارسالی تصویب کرد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران حمایت و کمک به ثبت بین المللی اختراعات محققان، پژوهشگران ومخترعان کشور از جمله خدمات ویژه کارگروه ثبت اختراعات صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی است.
از اواخر سال ۸۵ برنامه ریزی برای ایجاد فرآیندها و تهیه شیوه نامه ‌های اجرایی لازم در خصوص نحوه حمایت و کمک به ثبت بین المللی اختراعات محققان، پژوهشگران و مخترعان کشور با ایجاد کارگروه ثبت اختراعات متشکل از اساتید مطلع و صاحب نظر در حوزه های مختلف مالکیت فکری آغاز شد و تا کنون بیش از ۴۰  ثبت بین المللی اختراع با حمایت صندوق انجام شده است.

در همین راستا در جلسه آخر کارگروه ثبت اختراع صندوق ثبت ۲۳ اختراع ارسالی بررسی شد که در نهایت مصوب شد ۵ اختراع ثبت بین المللی شوند.

همچنین ۳ اختراع مجددا برای داوری ارسال شد. زمینه های این اختراعات تجهیزات پزشکی،شیمی تجزیه، مهندسی برق، کشاورزی، مکانیک، شیمی است.


از مزایای ثبت اختراع، عدم افشای نتایج با ارزش حاصل از تحقیقات شرکت های دانش بنیان و یا پایان نامه های دانشجویی در قالب مقاله و کمک به تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی پژوهشگران ونخبگان علمی و صنعتی است.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan