دیده بان علم ایران

یکشنبه، ۳۰ مهر، ۱۳۹۶ | Sunday, 22 October , 2017

رشد آموزش عالی ایران، ۵ برابر متوسط جهانی

کد خبر: 12335 نسخه قابل پرینت
۲۲ آذر ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۳
رشد آموزش عالی ایران، ۵ برابر متوسط جهانی
معاون آموزشي وزير علوم در ديدار بزرگترين هيأت دانشگاهي جمهوري فرانسه از ايران گفت: رشد آموزش عالي ايران طی ۳۷ سال گذشته، ۵ برابر متوسط جهاني است.
به گزارش دیده‌بان علم ایران، دكتر مجتبي شريعتي نياسر در ديدار  “تي يري ماندون،‌ دبير هيئت دولت آموزش عالي و تحقيقات فرانسه” و روساي ۴۰ دانشگاه و مركز پژوهشي اين كشور گفت: در سالهاي پس از انقلاب اسلامي شاهد رشد بيش از گذشته دانشگاهها و مراكز آموزش عالي در ايران هستيم به طوري كه رشد آموزش عالي در ۳۷ سال گذشته، بيش از ۵ برابر ميانگين رشد جهاني است.
وي افزود: هم اكنون بيش از ۴ ميليون و ۸۰۰ هزار دانشجو  در ۲۸۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالي در ايران در حال تحصيل هستند كه ۲ درصد آنها در مقطع دكتراي تخصصي تحصيل مي كنند.
دكتر شريعتي نياسر گفت: ۵۳ درصد  دانشجويان در موسسات آموزش عالي غير دولتي  تحصيل مي‌كنند  كه نشانه سرمايه گذاري و ورود جدي بخش خصوصي كشورمان به آموزش عالي است.
معاون آموزشي وزير علوم اظهار داشت: بيين المللي شدن آموزش عالي از اهداف  و برنامه هاي وزارت علوم است و اين وزارت به دانشگاههاي بزرگ اين اختيار را داده است كه با دانشگاهها و موسسات معتبر علمي و تحقيقاتي دنيا وارد ارتباطات علمي و فناوري شوند.
وي به جايگاه بالاي كشورهاي اروپاي در ديپلماسي علمي  جمهوري اسلامي ايران اشاره كرد و علاقه‌مندي ايران به گسترش همكاري هاي علمي و تحقيقاتي  را ناشي از روابط بين المللي فعال اروپا و وجود دانشگاههاي معتبر در اين قاره و  آشنايي ديرينه محققان و دانشمندان كشورمان با مراكز علمي اروپايي  بيان كرد.
دكتر شريعتي نياسر با اشاره به رونمايي از سند آموزش ۲۰۳۰  توسط وزير علوم كشورمان در روز هاي اخير  گفت: اين سند كه با  همكاري سازمان يونسكو تدوين شده است نقش جمهوري اسلامي  ايران را در عرصه هاي علمي بين المللي افزايش خواهد داد .
وي تبادل دانشجو و استاد، فرصت هاي مطالعاتي كوتاه مدت براي استادان ايراني و فرانسوي ، طراحي  پروژه هاي تحقيقاتي مشترك و ايجاد كرسي هاي آموزش زبان فارسي را از مهمترين زمينه هاي همكاري ايران و فرانسه بيان كرد.
بر اساس این گزارش، دبير هيأت دولت در بخش آموزش عالي و تحقيقات فرانسه به همراه ۴۰ تن از روساي دانشگاهها و مراكز پژوهشي اين كشور با هدف گسترش همكاري هاي علمي  به ايران سفر كرده اند.
انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan