پنج شنبه، ۲۸ دی، ۱۳۹۶ | Thursday, 18 January , 2018

اقدام پسندیده دانشگاه تهران: پژوهش‌های دانشگاه کد بین‌المللی اخلاق می‌گیرند

کد خبر: 11365 نسخه قابل پرینت
۰۹ آذر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۶
اقدام پسندیده دانشگاه تهران: پژوهش‌های دانشگاه کد بین‌المللی اخلاق می‌گیرند
 دبیرخانه کمیته دانشگاهی اخلاق در پژوهش دانشگاه تهران با تشکیل جلسه‌  خود مقرر کرد که کد بین المللی اخلاق پژوهشی به پژوهشگران دانشگاه اعطا شود.

به گزارش دیده‌بان علم ایراندر این جلسه که با حضور رئیس دانشگاه تهران برگزار شد.، محمد رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه تهران ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته برای دریافت کد بین‌المللی اخلاق پژوهش گفت: از این پس تمامی پژوهش‌های دانشگاه که دارای آزمودنی انسانی یا حیوانی باشند، مطابق فرآیند مندرج در دستورالعمل اعطای کد اخلاق پژوهش، برای دریافت این کد تقاضا و مستندات مربوط را ارائه خواهند کرد.

وی افزود: پس از طی مراحل مربوط، نهایتا کد IR.UT.REC.۱۳۹۵.۰۰۱ به عنوان «کد اخلاق پژوهش دانشگاه تهران» به متقاضی اعطا می شود.

در این جلسه همچنین مقرر شد در دانشکده‌ها و مراکزی که پژوهش‌های مرتبط بیشتری دارند، کمیته سازمانی (دانشکده‌ای) مربوط به اعطای کد اخلاق پژوهش تشکیل شود.

کمیته دانشگاهی اخلاق پژوهش دارای ۹ عضو است و با ریاست محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران تشکیل می‌شود و دبیرخانه اعطای کد اخلاق پژوهش نیز در اداره کل برنامه‌ریزی و نظارت پژوهشی دانشگاه مستقر خواهد بود.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan