شنبه، ۴ آذر، ۱۳۹۶ | Saturday, 25 November , 2017

از سوی ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست

طرح «توسعه سیستم یکپارچه مدیریت انرژی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس» تایید شد

کد خبر: 11249 نسخه قابل پرینت
۰۶ آذر ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۰
طرح «توسعه سیستم یکپارچه مدیریت انرژی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس» تایید شد

دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست از تایید طرح توسعه سیستم یکپارچه مدیریت انرژی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جهت حمایت این ستاد خبر داد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران یدالله سبوحی،  دبیر ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست با تاکید بر اهمیت طرح توسعه و راه اندازی سیستم یکپارچه مدیریت انرژی در منطقه بیان کرد:  با تببین اهداف و رسالتهای سازمان منطقه ویژه پارس در حوزه بهینه‌ سازی انرژی و زیست محیطی بررسی وضع زیست‌ محیطی منطقه ویژه پارس به لحاظ کنترل آلاینده‌ های هوا، آب و پساب از جمله اهداف نقشه راه ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت انرژی و محیط زیست در منطقه پارس به شمار میرفت که با توجه به خلأهای دانشی موجود در بخش مدیریت انرژی و مدیریت زیست محیطی در منطقه پارس و همچنین در نظر گرفتن شرایط زیست‌ محیطی و هدر رفتهای انرژی در منطقه پارس، اجرای طرحهای بهینه سازی جریان انرژی و مدیریت انتشار آلاینده ها در منطقه، در دستور کار مطالعات ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست قرار گرفت  و اکنون با  تلاشهای انجام شده طرح توسعه و راه اندازی سیستم یکپارچه مدیریت انرژی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تایید شد.

بر اساس این گزارش تلفات انرژی در واحدهای صنعتی (واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهها)، ابعاد وسیع گازهای ارسالی به برجهای مشعل (فلرهای پیوسته و ناپیوسته)، گستردگی حجم و شدت آلودگی محلی و انتشار وسیع گازهای گلخانه‏ای در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در سالهای ۹۴-۱۳۹۲ در وزارت نفت (معاونت پژوهش و فناوری)، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، مجتمع پالایشگاههای گاز پارس و ستاد بهینه‏سازی انرژی ومحیط‏زیست مورد بحث و بررسی بوده است.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan