دیده بان علم ایران

سه شنبه، ۲ آبان، ۱۳۹۶ | Tuesday, 24 October , 2017

سهم ۲/۵ درصدی توسعه فناوری اطلاعات از بودجه دانشگاه‌ها/سامانه جامع امور پژوهشي در دست تهیه

کد خبر: 11137 نسخه قابل پرینت
۰۳ آذر ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۱
سهم ۲/۵ درصدی توسعه فناوری اطلاعات از بودجه دانشگاه‌ها/سامانه جامع امور پژوهشي در دست تهیه
دبير شوراي فناوري اطلاعات وزارت علوم گفت : براساس تصويب اين شورا ، ۲٫۵ درصد بودجه جاري دانشگاهها و مراكز وابسته به وزارت علوم به توسعه فناوري اطلاعات اختصاص مي يابد و محتواي اين مصوبه در سياست ها و موضوعات راهبردي هيئت هاي امنای دانشگاهها و مراكز پژوهشي مورد تاكيد قرار گرفته است.
به گزارش دیده‌بان علم ایران دكتر علي معيني در نشست كميته توسعه دولت الكترونيك و هوشمندسازي وزارت علوم با اعلام اين خبر اظهار داشت: شوراي اجرايي فناوري اطلاعات وزارت علوم اختصاص رديف مستقل توسعه فناوري اطلاعات و فضاي مجازي  در بودجه سالانه وزارت علوم و مراكز وابسته را توسط سازمان برنامه و بودجه تصويب كرده است.
وي افزود: سند توسعه دولت الكترونيك وزارت علوم كه درسال ۱۳۹۴تهيه شده است در حال بازبيني است و دبيرخانه دولت الكترونيك وزارت علوم نيز در مركز تحقيقات سياست علمي كشور مستقر شده است تا با ساختار چابك و روان تري مراحل اجرايي شدن آن پيش رود.
مديركل دفتر تحول اداري و فناوري اطلاعات وزارت علوم ، تغيير ساختار در وزارت علوم از يك ساختار عمودي و درختي به يك ساختار  افقي  و شبكه اي را از جمله اثرات اجراي دولت الكترونيك در اين وزارتخانه نام برد.
در ادامه اين نشست دكتر كاظمي رئيس مركز تحقيقات سياست علمي كشور، هدف از استقرار دبيرخانه دولت الكترونيك وزارت علوم در اين مركز را  بهره مندي از ساختار مستقل آن به عنوان يك موسسه هيات امنايي دانست تا برنامه ها با سرعت بيشتري تصويب و اجرايي شوند.
وي افزود: براي اجرايي كردن سند توسعه دولت الكترونيك وزارت علوم با دانشگاه صنعتي اميركبير، پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات و پژوهشگاه دانش هاي بنيادي  تفاهم نامه هايي امضا كرده ايم .
مديركل دفتر حمايت و پشتيباني امور پژوهشي وزارت علوم نيز در اين نشست گفت: سامانه جامع امور پژوهشي وزارت علوم در حال تهيه است و تاكنون ۳۰۰ فرآيند پژوهشي براي قرار گرفتن در اين سامانه احصا شده است و ۲۰درصد سامانه نيز آماده بهره برداري است  .
دكتر جلال بختياري افزود: تاكنون تمام فرآيندهاي دفتر امور فناوري وزارت علوم از طريق سامانه الكترونيكي انجام مي شود و افزايش سرعت و دقت انجام فرآيندها و افزايش دقت داوري ها و ارزيابي ها از جمله مزاياي اين سامانه است.
انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan