چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018

جایزه مصطفی (ص) مورد تایید وزیران علوم کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی قرار گرفت

نسخه قابل پرینت کد خبر:1046
۱۶ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۵
جایزه مصطفی (ص) مورد تایید وزیران علوم کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی قرار گرفت

جایزه جهانی مصطفی (ص) ، پس از یک دوره برگزاری در کشور، مورد تایید وزیران و مقامات عالی وزارتخانه‌های علوم و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی قرار گرفت.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، همزمان با پایان پانزدهمین نشست مجمع عمومی کامستک، جایزه مصطفی (ص) در بخشی از قطعنامه پایانی این نشست درج و مورد تایید وزیران و مقامات عالی وزارتخانه‌های علوم و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی قرار گرفت.

در بند ۲۴ قطعنامه پایانی پانزدهمین نشست مجمع عمومی کمیته دائم همکاری‌های علمی فناوری سازمان همکاری اسلامی (COMSTECH) که در اسلام آباد پاکستان برگزار شد بر برگزاری دوره‌های جایزه مصطفی (ص) تاکید شده است.

اعطای جایزه بین المللی مصطفی (ص) در حوزه علم و فناوری با دبیری جمهوری اسلامی ایران به دانشمندان و محققین برجسته کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و همچنین دانشمندان و محققین برجسته مسلمان دیگر کشورها برای مشارکت در زمینه علم و فناوری اعطا می‌شود.

سی‌امین نشست کمیته اجرایی و پانزدهمین اجلاس مجمع عمومی کمیته دائم همکاری‌های علمی فناوری سازمان همکاری اسلامی(COMSTECH) با موضوع بررسی فعالیت‌های کامستک و ارگان‌های زیر مجموعه آن، بررسی برنامه و بودجه، گزارش کشورهای عضو در خصوص دستاوردهای آموزش عالی و علوم و فناوری و انتخاب اعضای جدید کمیته اجرایی با حضور رئیس جمهور پاکستان از ۱۰ تا ۱۲ خردادماه در اسلام آباد برگزار شد.

در این نشست همچنین هیاتی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و نماینده بخش بین الملل دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) حضور داشتند.

دومین دوره جایزه مصطفی (ص) آذرماه امسال برگزار می‌شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *