دیده بان علم ایران

شنبه، ۲۹ مهر، ۱۳۹۶ | Saturday, 21 October , 2017

امضای یک تفاهم‌نامه برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان فناوری‌های نرم و هویت‌ساز

کد خبر: 10167 نسخه قابل پرینت
۱۱ آبان ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۳

تفاهم‌نامه‌ ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌­ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای در راستای شکل‌­دهی زیست‌­بوم توسعه شرکت­های دانش‌­بنیان حوزه فناوریهای نرم و فرهنگی امضا شد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران با توجه به نقش و اهمیت فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشور و همچنین تاکید مقام معظم رهبری بر تقویت و اشاعه هویت و فرهنگ ایرانی – اسلامی و ضرورت تقویت زیرساخت‌های علمی و فناوری كشور در حوزه فرهنگ و هنر، تفاهم‌نامه‌ای میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت­‌ساز به نمایندگی سید محمد حسین سجادی نیری و معاونت پژوهشی فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای به نمایندگی محمد حق پناهی امضا شد.
این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد تحول دانش‌بنیان در حوزه‌های سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری با تکیه بر دانش روز دنیا در حوزه صنایع فرهنگی و نیز بهره­‌گیری و استفاده حداکثری از منابع فیزیکی و سخت‌افزاری از قبیل مکان­ها و ابزارهای موجود در دانشگاه و بهره‌وری از منابع انسانی و سرمایه‌ای دو طرف در راستای طراحی و اجرای طرح‌های كاربردی و توسعه‌ای و توسعه كاربرد فناوری‌های نو و به‌روزرسانی فناوری‌های بومی در حوزه صنایع فرهنگی امضا شد.
از جمله دیگر اهداف این تفاهم‌نامه می‌توان به حمایت از تأسیس و راه‌اندازی مؤسسات و شركت‌های دانش­بنیان برای توسعه كسب و كارهای فرهنگی و هنری با تکیه بر توان دانشجویان دانشگاه؛ حمایت از نوآوران، شركت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد.
همچنین برگزاری رویدادهای ایده­‌پروری مانند رویدادهای کارآفرینی و ایجاد شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری و شکوفایی در حوزه علوم انسانی و هنر با محوریت توانمندی‌های دانشجویان و نیز برگزاری دوره‌های آموزشی، نشست‌ها و کارگاه­های عمومی و تخصصی در حوزه هنر و کمک به ارتقای كیفی دانش و فناوری‌های مرتبط از هدف‌های دیگر امضا تفاهم‌نامه میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت­‌ساز  و معاونت پژوهشی فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای است.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan