دیده بان علم ایران

شنبه، ۲۹ مهر، ۱۳۹۶ | Saturday, 21 October , 2017

تولید واکسن نیوکاسل مقاوم به گرما توسط محققان «رازی»

کد خبر: 10072 نسخه قابل پرینت
۱۰ آبان ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۷
تولید واکسن نیوکاسل مقاوم به گرما توسط محققان «رازی»

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به قدرت ایمنی زایی بالای واکسن نیوکاسل مقاوم به گرمای موسسه  تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، از نیاز این سازمان به ۵۰ میلیون دز  این واکسن خبر داد.

به گزارش دیده بان علم ایران دکتر مهدی خلج در بازدید از غرفه موسسه رازی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور تهران اظهار کرد: واکسن نیوکاسل مقاوم به گرما از تولیدات تازه و ارزشمند موسسه رازی است.

وی با اشاره به ویژگی مقاوم به گرما بودن این واکسن یادآور شد: واکسنی که در گذشته تولید می‌شد باید حتما  با حفظ زنجیره سرد در طیور بومی به مصرف می رسید اما با توجه به مقاومت واکسن جدید در برابر گرما و حرارت، می توان آن را با خوراک آب در طیور به مصرف رساند.

دکتر خلج با بیان اینکه بیماری ویروسی نیوکاسل فوق حاد از  بیماری های صنعت طیور کشور است، گفت: این بیماری هنگام بروز، به سرعت شیوع پیدا کرده و درصد قابل توجهی از طیور را مبتلا و درگیر می کند.

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به نیاز این سازمان به ۵۰ میلیون دز واکسن نیوکاسل مقاوم به گرما برای مصرف در طیور روستایی  ۱۰  استان کشور افزود:  واکسیناسیون طیور در این استانها طی سه ماه در دو نوبت به اجرا در می آید تا شیوع بیماری در روستاها کاهش قابل توجهی داشته باشد.

به گفته دکتر خلج چنانچه جلوی زنجیره ورود ویروس از طیور روستایی به طیور صنعتی گرفته شود، تا حد زیادی قادر به کنترل بیماری خواهیم بود.

دکتر خلج در این بازدید که به همراه دکتر مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی و تعدادی دیگر از مسئولان انجام شد، به مشکلات سازمان دامپزشکی اشاره کرد و خواستار حمایت بیشتر مجلس شورای اسلامی شد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan